CHIPTUNING TUNING BIAŁYSTOK dpf Hamownia 4×4

Dysponuje rolkową hamownią obciązeniową 4×4 Dynoproject

Hamownia umożliwia dokładny pomiar mocy i momentu obrotowego, zrobienie diagnostyki auta pod obciązeniem lub przeprowadzenia symulacji jazdy drogowej.

Urządzenie mierzy auta z napędem na jedną oś (napęd przód FWD lub tył RWD), mierzy auta z napędem 4×4 stałym lub dołączanym.

Jest to jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu w regionie i posiada synchronizację obu osi poprzez użycie specjalnego pasa – jest to niezbędne przy pomiarze wielu nowych samochodów.

Do chłodzenia silnika, intercoolera oraz do symulacji wiatru służą dwa bardzo silne wentylatory zasilane silnikami o mocy 7,5kw każdy.

Przebieg pomiaru wygląda jak na każdej innej hamowni: rozpędzamy auto na badanym biegu w ustalonym zakresie obrotów, następnie wysprzeglamy/wyrzucamy na luz i mierzone są opory toczenia. Oprogramowanie hamowni mierzy moment na kołach i kalkuluje moc silnika.

Urządzenie charakteryzuje się wysoką dokładnością. Hamownia jest wyposażona w stację pogodową i mierzy rzeczywistą temperaturę powietrza oraz ciśnienie atmosferyczne w pomieszczeniu aby podany wynik został przekalkulowany z normą DIN obowiązującą w Europie

Hamownia jest zlokalizowana w Białymstoku – Porosły tel. 502749999

Porosły Kolonia 7 15-694 Białystok